Bitki Çayları

Lezzeti ve şifayı bir arada sunar!

Bitki çayları bir çok toplumda yüzyıllardır rahatlatıcı ve şifa verici etkileri doğrultusunda tüketilmiştir. Sıcak suda veya tercihen kaynamış suda demlenmesiyle hazırlanan bitki çayı vücudun bir çok vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamasıyla birlikte dolaylı olarak bazı fizyolojik problemlere de iyi gelmektedir. Bitki çaylarının şifa verici özellikleri bir hayli önemliyken aşırı tüketimi insan vücuduna zararlar verebilir. 

tahmisci

Ada Çayı

Mistik bir bitki olan Adaçayı, bulunduğu ortamın havasını mikroplardan ve zararlı bakterilerden arındırırken aynı zamanda pozitif enerji vermektedir. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde insan vücuduna son derece fayda sağlamaktadır. Cildi güzelleştiren kozmetik faydasından, ağız ve diş sağlığına kadar birçok alanda etkili olduğu bilinen özellikleri arasındadır.

tahmisci

Detoks Çayı

Detox Çayının bilinen en önemli özelliği vücudunuzda birikmiş ödemi ve yediğiniz besinlerden aldığınız zararlı maddeleri vücuttan atarak kilo vermeye yardımcı olmaktır. Meyveli veya sebzeli birçok alternatifi olan Detox çayı düzenli tüketilmesi sonucu vücuda oldukça fayda sağlamaktadır.

tahmisci

Elma Tarçın Çayı

Elma Tarçın çayı içmek, sağlığınızı çeşitli şekillerde geliştirmek için sıcak ve lezzetli bir yöntemdir. Ayrı olarak çok faydalı olan elma ve tarçın ikilisi, karışık çay formuyla antioksidan açısından çok zengin bir içeriğe sahiptir. Ayrıca, sakinleştirici özelliğe de sahiptir.

tahmisci

Ihlamur Çayı

Faydaları saymakla bitmeyen Ihlamur çayı, ıhlamur ağacının mis kokulu çiçeklerinin ve yapraklarının toplanıp kurutulmasıyla elde edilir. En basit haliyle kış aylarında insanın içini ısıtan bir çay olup, yapısında bulunan antioksidan kimyasallar, vücutta bulunan toksinlerin ve iltihapların azalmasında etkilidir. Grip ve Soğuk algınlığına iyi gelmesi sebebi ile Kış mevsiminin vazgeçilmez çayları arasınadır.

tahmisci

Kış Çayı

Kış aylarında içimi sonrası, zihinsel ve fiziksel olarak rahatlık hissi yaratan kış çayları, damak zevkine uygun çeşitli karışımlarla hazırlandığında keyif vererek tüketilir. Kış çayı, içerisindeki farklı aroma ve faydadaki bitki ve meyveler sayesinde soğuk ve zorlu kış günlerinde vücudun sıcaklık düşüşüne karşı direncini arttırdığı bilinen şifalı etkilere sahiptir.

tahmisci

Papatya Çayı

Papatya çayı, yüzyıllardır birçok sağlık sorununun giderilmesine yardımcı olduğu gibi aynı zamanda güne daha enerjik ve zinde başlamanızı da sağlar. Sinirleri yatıştırıcı özelliği sayesinde, rahatlatıcı ve ferahlatıcı bir etki sağlar. Ayrıca, süt yapıcı özelliğe sahip olduğu için doğum sonrası tüketilebilir.

tahmisci

Kivi Çayı

A-B-E ve K Vitaminleri içeren Kivi Çayı, yorgunluk ve uykusuzluğa iyi gelen etkili çay türlerinden biridir. Sinir sistemine faydalıdır ve vücudun sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Harika bir C vitamini deposu olan kivi , sabah ve akşam 1 bardak tüketilmesi halinde oldukça faydalı bir çaydır. Öte yandan kivi, sodyum veya kolesterol içermez. Bu çayın içeriğini aşağıdaki gibidir.

tahmisci

Kuşburnu Çayı

Kuşburnu, yüksek oranda C ve A vitamini kaynağıdır. Aynı zamanda fosfor, kalsiyum, potasyum ve magnezyum mineralleri açısından da zengin bir kaynak olan bitki, pektin, tanen gibi antioksidan bileşenleri de yüksek oranda içerir. Taze kuşburnu, yüksek oranda C vitamini içerdiği için soğuk algınlığı, grip ve C vitamini eksikliklerini önleyerek, tedavi etmeye yardımcı olmak için kullanılır.

tahmisci

Mango Çayı

Tropikal Meyveler arasında yer alan Mangonun Çayı, kozmetik özelliği yanı sıra bol lifli içeriği sayesinde sindirim sistemini düzenler ve kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Antioksidan içeriği ile hastalıklara karcı vücudun direncini arttır. İçerdiği Demir sayesinde hamilelikte oldukça faydalıdır ve demir takviyesi tablet ilaçların yansıra tüketilmesi önerilir.

tahmisci

Orman Meyveleri Çayı

Birçok meyvenin karışımından oluşan Orman Meyveleri Çayı, farklı lezzetler arayanlar için birebir olup, vücuda oldukça fayda sağlamaktadır. Sağlık açısından yılın her mevsiminde olduğu gibi özellikle kışın tüketilmesi gereken başlıca çaylar arasında yerini alır. Ayrıca detox etkisi sağlarken tokluk hissi vererek yemek isteğini azaltır.

tahmisci

Relaks Çayı

Son yılların en popüler bitki çayları arasında yer alan yeşil çay, insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi sayesinde her geçen gün daha fazla tüketici tarafından tercih ediliyor. Doğru tüketilmesi durumunda kilo vermeye, ödem atmaya, odaklanmaya ve sakinleşmeye yardımcı olan yeşil çay, eşsiz lezzetiyle de geniş kitlelerin ilgisini çekiyor. Uyarıcı etkisi sayesinde güne enerjik ve dinç bir şekilde başlamanıza da katkı sağlar.

tahmisci

Yeşil Çayı

Son yılların en popüler bitki çayları arasında yer alan yeşil çay, insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi sayesinde her geçen gün daha fazla tüketici tarafından tercih ediliyor. Doğru tüketilmesi durumunda kilo vermeye, ödem atmaya, odaklanmaya ve sakinleşmeye yardımcı olan yeşil çay, eşsiz lezzetiyle de geniş kitlelerin ilgisini çekiyor. Uyarıcı etkisi sayesinde güne enerjik ve dinç bir şekilde başlamanıza da katkı sağlar.

tahmisci

Zencefil Limon Çayı

Zencefil ve Limonun faydaları saymakla bitmez. İkisi bir arada formuyla, bu muhteşem ikilinin düzenli tüketilmesi sağlık açısından oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon riskine karşı vücudun bağışıklık sistemini oldukça güçlendirmektedir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya Adreslerimiz

İletişim

Tel:+90 312 332 60 20
Tel:+90 312 397 30 25
Fax:+90 312 397 59 64