Türk Kahveleri

Muhabbetle iyi giden, bolca hatırımız var bizim!

1517 yılında Yemen’de Vali olan Özdemir Paşa, denediği ve çok sevdiği kahveyi İstanbul’a getirmiştir. Türkler kahveyi kendilerine özgü bir yöntemle pişirerek tüketmişlerdir. Ardından da kahve bu şekilde Avrupa’ya ulaşmıştır. İlk olarak Tahtakale semtinde açılan kahvehane ile tüm İstanbul’a yayılmıştır. Sonrasında ise aynı hızla tüm ülkeye yayılmıştır. Açılan bu kahvehanelerde kahve eşliğinde kitaplar okunmuş, satrançlar oynanmış, edebiyat sohbetleri yapılmıştır.İlerleyen zamanlarda saray mutfağına bile giren kahve, çok fazla tüketilmeye başlanmıştır. Özenle pişirilen kahveler, en itibarlı kişilere sunuluyordu. Osmanlı elçileri sayesinde Türk kahvesi, önce Avrupa’ya ardından da tüm dünyaya yayılmıştır.

Türk Kahvesi

Türk kahvesi, Türklerin geleneğinde büyük bir öneme sahiptir ve bir fincan kahveye kırk yıl hatır yükleyerek bunu göstermişlerdir. Bir fincan kahvenin birleştirici bir gücü vardır. Bu eşsiz lezzeti siz kıymetli müşterilerimiz ile zevkle buluşturuyoruz.
tahmisci

Damla Sakızlı

Türk Kahvesi

Türk kahvesi sofralarımızdan sonra muhakkak sunduğumuz bir tattır. Vazgeçilmeziniz olan bu lezzete damla sakızı eklenince tadına doyamayacağınız bir lezzet ortaya çıkıyor. Damla sakızlı Türk kahvesi kahve içemeyenlerin bile rahatlıkla tüketebileceği lezzettedir. Bu lezzetin tiryakisi olabilirsiniz.
tahmisci

Osmanlı Dibek

Türk Kahvesi

Osmanlı’dan günümüze birçok kahve çeşidi gelmiştir. Bunlardan biri de dibek kahvesidir. Geleneksel Türk kahvesinden biraz farklı olan dibek kahvesi; aroması, yararları ve lezzeti ile içenlerde alışkanlık yapacak ve bu eşsiz tadın müptelası olacaksınız.
tahmisci

Osmanlı Dibek Damla Sakızlı

Türk Kahvesi

Geleneksel Türk kahvesi günümüzde çokça tercih edilse de Osmanlı’dan günümüze birbirinden farklı kahve çeşidi gelmiştir. Dibek kahvesi aroması ve lezzetiyle vazgeçilmezken damla sakızı gibi enfes bir tadın eklenmesiyle müthiş bir kahve ortaya çıkıyor. Osmanlı damla sakızlı dibek kahvesini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.
tahmisci

Sosyal Medya

Sosyal Medya Adreslerimiz

İletişim

Tel:+90 312 332 60 20
Tel:+90 312 397 30 25
Fax:+90 312 397 59 64